Obveščamo vas, da je rektor UP, prof. dr. Dragan Marušič, podaljšal rok za oddajo vloge za prijavo v Štipendijski sklad UP na podlagi Javnega poziva za pridobitev štipendije iz Štipendijskega sklada UP, za študijsko leto 2017/18.

Študenti lahko svojo vlogo oddajo do 20.10.2017 do 15:00.

Javni poziv je dostopen na spletni strani Kariernega centra UP: http://www.kariernicenter.upr.si/sl/stipendijski-sklad .

Vloge je potrebno oddati v elektronski obliki preko spletnega obrazca, ki je dostopen na naslovu http://stipendije.kariernicenter.upr.si .

Posebnost letošnjega poziva je razdelitev štipendij na dve kategoriji:

- Splošna štipendija in

- štipendija za perspektivne in vrhunske športnike.

Karierni center Univerze na Primorskem

Karierni center Univerze na Primorskem je danes na svojih spletnih straneh objavil Javni poziv za pridobitev štipendije iz Štipendijskega sklada Univerze na Primorskem za študijsko leto 2017/18.

Univerza na Primorskem je edina slovenska javna univerza z lastnim štipendijskim skladom. Štipendijski sklad Univerze na Primorskem temelji na partnerstvu med Univerzo na Primorskem (UP), občinami in gospodarstvom. Sklad je namenjen nagrajevanju in spodbujanju najboljših študentov UP, ponudbi teh študentov delodajalcem še v času študijskega procesa in zagotavljanju možnosti za zaposlitev teh študentov takoj, ko zaključijo študij. Cilj sklada je obenem spodbuda vseh študentov UP k čim boljšim študijskih uspehom. Od leta 2008 do danes je bilo iz sklada podeljenih 287 štipendij.

UP s tem Javnim pozivom za pridobitev štipendije vabi vse študente, vpisane v študijske programe 1., 2. ali 3. stopnje na UP, ali kandidate za vpis v študijske programe UP 1., 2. ali 3. stopnje, da se prijavijo na ta javni poziv in tako izrazijo svoj interes za vključitev v sklad. Študenti in kandidati svoj interes za kandidiranje na javni poziv izrazijo z vlogo.

Vloga je dostopna na spletni strani Kariernega centra UP. Oddati jo je mogoče do 15. oktobra 2017 do 23.59.

Z vključitvijo v sklad so izbrani študenti uvrščeni v posebno evidenco najboljših študentov UP in tako pridobijo možnost za sklenitev enoletne pogodbe o štipendiranju (z možnostjo podaljšanja). Pogodbe o štipendiranju bodo sklenjene med UP, partnerji sklada (delodajalci) ter študenti, pri katerih bo obstajal vzajemen interes za sklenitev te pogodbe. S podpisom pogodbe o štipendiranju se študent zaveže, da se bo v primeru ponujene zaposlitve s strani partnerja sklada (delodajalca) po zaključenem izobraževanju pri njem zaposlil vsaj za toliko časa, kolikor je prejemal štipendijo.

Posebnost letošnjega poziva je podelitev štipendij v dveh kategorijah in sicer:

· splošna štipendija, kot je obstajala do sedaj,

· štipendija za perspektivne in vrhunske športnike.

Na spletni strani Kariernega centra je prav tako objavljen Javni poziv za delodajalce za študijsko leto 2017/18 z Vlogo za vključitev delodajalcev v ŠS UP. Študenti Univerze na Primorskem in delodajalci so vabljeni k oddaji vlog za vključitev v Štipendijski sklad UP.

Več informacij: objava Kariernega centra kariernicenter@upr.si ali 05 611 76 36 (vsak delavnik med 8.00 in 15.00).