Domov 5 Dogodek 5 Gostujoče predavanje: Prehrana lovcev nabiralcev na prehodu iz pleistocena v holocen v jami Vlakno (Dugi otok, Hrvaška)

13. decembra, 2022

Oddelek za Arheologijo in dediščino UP FHŠ vas vabi v ponedeljek, 19. decembra 2022, ob 11.00 uri na gostujoče predavanje Antonele Barbir iz Inštituta za arheologijo iz Zagreba na temo: Prehrana lovcev nabiralcev na prehodu iz pleistocena v holocen v jami Vlakno (Dugi otok, Hrvaška).

Predstavljeni bodo najnovejši rezultati raziskav iz jame Vlakno na Dugem otoku, Hrvaška, o prehranjevalnih navadah in življenju populacij na prehodu iz pleistocena v holocen.

Antonela Barbir je zaposlena na Inštitutu za arheologijo v Zagrebu. Magistrirala je na Filozofski fakulteti Univerze v Zagrebu, kjer končuje tudi doktorsko disertacijo “Prehrana lovcev in nabiralcev na prehodu iz pleistocena v holocen na vzhodni jadranski obali – skupki najdb sesalcev in mehkužcev iz jame Vlakno na Dugem otoku”. Sodelovala je pri več arheoloških raziskavah paleolitskih in mezolitskih najdišč v Istri in Dalmaciji. Udeležila se je mnogih strokovnih in znanstvenih konferenc doma in v tujini.

Antonela Barbir se ukvarja z arheozoološkimi, arheomalakološkimi in arheobotaničnimi metodami, z vprašanji odnosov med človekom in živaljo, prilagajanjem človeških populacij na spremembe v paleookolju in spremembami strategij preživetja. http://www.iarh.hr/en/employees/antonela-barbir

Predavanje bo izvedeno v hrvaškem jeziku in bo potekalo v okviru predmeta Kulturni razvoj človeštva v kameni dobi, bilateralnega projekta Različnost v enotnosti in UNESCO Katedre v predavalnici Levant 2 UP FHŠ in na daljavo prek Zooma: https://upr-si.zoom.us/j/81049537194?pwd=V053RjA3NFo4QVUxZE9WaWYrU09NZz09

Vljudno vabljeni!
izr. prof. dr. Boris Kavur