Francoski jezik združuje skupnosti s petih celin, frankofonija pa je priložnost za praznovanje francoskega jezika in francosko govorečih kultur po vsem svetu. Frankofonija je povsod okoli nas, tudi v Sloveniji. Ob tej priložnosti lekt. Mag. Polona Oblak in lekt. dr. David Bizjak v sklopu Centra za Jezike Univerze na Primorskem (CJUP) in v sodelovanju z Evro-Sredozemsko Univerzo EMUNI, organizirata mesec frankofonije. V živo in virtualno bomo praznovali dogodek ter gostili celo paleto izjemnih frankofonih gostov.
Že v torek, 19. marca, ob 10. uri (predavalnica Burja 2) nas bo obiskal Hamidou Deme, učitelj angleščine in nemščine z dolgoletnimi izkušnjami iz Francije ter Združenega kraljestva.
V četrtek, 21. marca, ob 13. uri (predavalnica Burja 2) bo fakulteto obiskal Hassan Nadir Kheirallah, ki bo poslušalcem približal frankofonijo v Egiptu, kjer je trenutno svetovalec za mednarodne odnose na Univerzi v Aleksandriji. Obe predavanji bosta potekali v angleškem jeziku.
Dogajanje v okviru obeležitve mednarodnega dneva frankofonije se bo nadaljevalo v zadnjem marčevskem tednu. Na torkovem srečanju, 26. marca, ob 10. uri (predavalnica Burja 2) bo prof. dr. Lucija Čok predstavila esej o prijateljstvu med Srečkom Kosovelom in Petrom Martincem.
V sredo, 27. marca, ob 16.20 (predavalnica Burja 2) bo naš gost dr. Salvator Žitko, ki bo ob tej priložnosti spregovoril o svoji knjigi Paul Valéry: njegov koprsko-tržaški rod in odnos do evropskega duha v času med svetovnima vojnama. Obe predavanji bosta potekali v slovenščini.
Zadnji v ciklu predavanj bo na sporedu v četrtek, 28. marca, ob 16. uri (predavalnica Burja 2). O frankofoniji v Tunuziji bo spregovoril Hatem Atallah, ki se lahko pohvali z bogato kariero v vlogi tunizijskega veleposlanika v več državah sveta.