Domov 5 Dogodek 5 FHŠ Srečevanja: Večer z zgodovinarko dr. Milo Orlić

FHŠ Srečevanja: Večer z zgodovinarko dr. Milo Orlić

7. novembra, 2023

Vabljeni na srečanje z dr. Milo Orlić ob izidu njene knjige “Identità di confine. Storia dell’Istria e degli istriani dal 1943 a oggi”

Sreda, 15. novembra 2023 ob 18.00 uri, avla palače Armerija (Titov trg) / Mercoledì 15 novembre 2023 alle ore 18.00, sala dell’Armeria (Piazza Tito)

Z avtorico znanstvene monografije dr. Milo Orlić se bo pogovarjala dr. Katja Hrobat Virloget / A condurre l’incontro con la prof. Mila Orlić sarà la prof.ssa Katja Hrobat Virloget.

O knjigi:

Namen pričujoče knjige je predstaviti nov pogled na zgodovino Istre v času med propadom fašističnega režima in povojnim obdobjem. Delo temelji na izvirnih in še neobjavljenih jugoslovanskih virih iz hrvaških in srbskih arhivov. Z analizo dinamike vzpostavljanja ljudske oblasti in njihovih interakcij z večjezično lokalno družbo, avtorica osvetljuje kompleksnost obmejnega prostora, za katerega so značilne številne, spreminjajoče se in pogosto nedoločljive oblike identifikacije.

Sul libro:

Questo libro propone una nuova prospettiva sulla storia dell’Istria tra il crollo del regime fascista e il dopoguerra con l’uso di inedite fonti jugoslave dagli archivi croati e serbi. Attraverso l’analisi delle dinamiche di instaurazione del potere popolare e delle loro interazioni con una società locale plurilinguistica, l’autrice mette in luce la complessità di una regione di confine, caratterizzata da molteplici, mutevoli e spesso indefinibili forme d’identificazione.

Zadnji dogodki

Služba za promocijo in vseživljenjsko učenje

Univerza na Primorskem Fakulteta za humanistične študije
Titov trg 5, 6000 Koper