Domov 5 Dogodek 5 Geografski večer: Nepal in območje Zgornjega Mustanga

Geografski večer: Nepal in območje Zgornjega Mustanga

15. februarja, 2023

Sodelavci Oddelka za geografijo UP FHŠ vas v sredo, 22. februarja, ob 18.00 vabijo na potopisno predavanje z naslovom Nepal in območje Zgornjega Mustanga, ki ga bo izvedel absolvent magistrskega študijskega programa Geografija, Nejc Černe.

Termin: sreda, 22. februar 2023, ob 18.00
Lokacija: Univerza na Primorskem, Fakulteta za humanistične študije, predavalnica Levant 1, Titov trg 5, Koper.

Predavatelj bo v okviru predavanja najprej podal kratek geografski oris te gorate himalajske države in njenega glavnega mesta Katmandu. V nadaljevanju se bo osredotočil na svoje potovalne izkušnje, ki jih je pridobil predvsem v glavnem mestu in njegovi okolici ter v pokrajini Zgornji Mustang, ki leži na severu Nepala in meji na Tibet v Ljudski republiki Kitajski. Vse do leta 1992 je bilo omejeno območje zaprto za tuje obiskovalce, zato je regija ohranila relativno izoliranost, ki se med drugim odraža tudi v tradicionalnih tibetanskih jezikih, ki jih še vedno uporablja večina tamkajšnjega prebivalstva. Območje je bilo nekdaj poznano kot središče pridobivanja soli, danes pa ga turisti obiskujejo zlasti zaradi soteske reke Kali Gandaki, specifične tibetanske kulture in večjega števila jamskih sistemov.

Zadnji dogodki

Služba za promocijo in vseživljenjsko učenje

Univerza na Primorskem Fakulteta za humanistične študije
Titov trg 5, 6000 Koper