Domov 5 Dogodek 5 KUK razstava tradicionalnega kitajskega slikanja

KUK razstava tradicionalnega kitajskega slikanja

28. junija, 2023

Vljudno vabljeni na razstavo tradicionalnega kitajskega slikanja mojstra Li Qinghaa in njegovih učencev, ki bo ta petek, 30. junija 2023, ob 17. uri v Armeriji Univerze na Primorskem.

Razstavljene slike so nastale v okviru daljšega tečaja tradicionalnega kitajskega slikarstva, ki ga je Li Qinghao vodil jeseni 2022 in spomladi 2023. Razstava ponazarja postopek učenja  tradicionalnih kitajskih tehnik slikanja s tuši na rižev papir in hkrati vključuje nekatere najbolj tipične motive kitajskega slikarstva, torej krajine, bambus in simbolno cvetje.

Razstavljene slike so poleg Li Qinghaa prispevali še Xu Yidan, Maja Alessio, Anesa Šečić in Marko Žerovnik.

Otvoritev razstave bo spremljal kratek glasbeni program in uvod v kitajsko estetiko, ki jo bo predstavila sinologinja Vida Krevs.

Dogodek bo tudi priložnost, da sinologi in učitelji iz KUK UP slavnostno podelijo priznanja udeležencem tečajev kitajščine v Konfucijevi učilnici Koper v letu 2022-23.

Zadnji dogodki

Služba za promocijo in vseživljenjsko učenje

Univerza na Primorskem Fakulteta za humanistične študije
Titov trg 5, 6000 Koper