Domov 5 Dogodek 5 Literarni Večer: Predstavitev pesniške zbirke Marcella Potocca

Literarni Večer: Predstavitev pesniške zbirke Marcella Potocca

11. oktobra, 2023

V četrtek, 19. 10. 2023, ob 19:00 vabljeni na literarni večer, ki bo potekal v Univerzitetni knjižnici Univerze na Primorskem (Trubarjeva 1, 6000 Koper). Marcello Potocco bo predstavil svojo zadnjo pesniško zbirko z naslovom Odisej(ka) v labirintu. Pogovor bo vodila Barbara Jurša Potocco.

Marcello Potocco je pesnik, raziskovalec književnosti in univerzitetni profesor. Diplomiral in doktoriral je iz primerjalne književnosti in literarne teorije na ljubljanski Filozofski fakulteti, zdaj pa predava na Fakulteti za humanistične študije Univerze na Primorskem. Doslej je izdal šest pesniških zbirk. Za zbirko Popravki pesniške zbirke je bil leta 2008 nominiran za Veronikino nagrado, za zbirko “Via Francigena” pa leta 2012 za Jenkovo nagrado. Sodeloval je na literarnih festivalih doma in v tujini, njegove pesmi pa so prevedene v številne tuje jezike, med drugim v antologiji slovenske pozije v hebrejščini in češčini. V zadnjem času je bil predstavljen tudi v dvojezičnih izdajah sodobne slovenske poezije v italijanščini in nemščini.

Prispevek o pesniški zbirki Odisej(ka) v labirintu na spletni strani RTV: https://www.rtvslo.si/kultura/beremo/marcello-potocco-odisej-ka-v-labirintu/668152

Vljudno vabljeni!

Zadnji dogodki

Služba za promocijo in vseživljenjsko učenje