Domov 5 Dogodek 5 Slavnostna otvoritev 30. Poletnih tečajev slovenskega jezika “Halo, tukaj slovenski Mediteran!”

6. julija, 2023

30 let Poletnih tečajev slovenskega jezika »Halo, tukaj slovenski Mediteran!«

V letošnjem letu obeležujemo jubilejno 30. izvedbo Poletnih tečajev slovenskega jezika  »Halo, tukaj slovenski Mediteran!«, ki med 10. in 21. 7. 2023 potekajo na UP FHŠ.

Poletne tečaje organizira Fakulteta za humanistične študije Univerze na Primorskem v sodelovanju z Znanstveno-raziskovalnim središčem Koper, s finančno podporo Urada RS za Slovence v zamejstvu in po svetu in podporo Mestne občine Koper ter OŠ Oskarja Kovačiča Škofije.

Letošnji tečaji bodo v znamenju okroglih številk: na 30. Poletne tečaje prihaja 50 tečajnikov iz kar iz 20 držav: Italije, Avstrije, Rusije, Srbije, Nemčije, Švice, Avstralije, Severne Makedonije, Madžarske, Češke, Urugvaja, Slovaške, Bosne in Hercegovine, Črne gore, Argentine, Ukrajine, Anglije, Mehike, Poljske in Egipta.

Slavnostna otvoritev 30. Poletnih tečajev slovenskega jezika “Halo, tukaj slovenski Mediteran!” bo v ponedeljek, 10. julija 2023, ob 18. uri v Pretorski palači, Titov trg 3.

Zadnji dogodki

Služba za promocijo in vseživljenjsko učenje

Univerza na Primorskem Fakulteta za humanistične študije
Titov trg 5, 6000 Koper