Domov 5 Dogodek 5 Živali v prazgodovinski umetnosti 4

Živali v prazgodovinski umetnosti 4

11. aprila, 2024

Oddelek za arheologijo in dediščino vas vljudno vabi na gostujoča predavanja v okviru Dnevov humanistike in cikla Živali v prazgodovinski umetnosti 4.

Predavanja bodo potekala v petek, 12. aprila, ob 11. uri v virtualnem okolju Zoom

Povezava do Zoom srečanja: https://upr-si.zoom.us/j/9951997882?pwd=QTNrRXUzV2VvcVZETE0vV2lJaGFRdz09

Passcode: 563155

Na zadnji dan dogajanja bo že tradicionalno, četrto leto zapored predstavljen cikel gostujočih predavanj na temo Živali v prazgodovinski umetnosti 4, ki bo med 11. in 14. uro potekal prek Zoom povezaveDr. Miloš Spasić iz Muzeja grada Beograda bo predstavil temo Živali kot družbeni dejavniki v poznoneolitski vinčanski kulturidr. Aleksandra Papazovska iz Arheološkega muzeja Severne Makedonije bo nadaljevala s predavanjem Zoomorfna ikonografija kot likovni in religiozni izraz na pajonskih bronastih predmetih, sledilo bo predavanje dr. Ivana Drnića iz Arheološkega muzeja v Zagrebu, ki bo približal temo Upodobitve živali v kontekstu halštatske in mlajše železnodobne kulture v celinski Hrvaški. Cikel gostujočih predavanj bo moderirala izr. prof. dr. Martina Blečić Kavur, sodelavka Oddelka za arheologijo in dediščino UP FHŠ ter s predavanjem Konj v vizualni umetnosti železne dobe zaključila dogodek.

Zadnji dogodki

Služba za promocijo in vseživljenjsko učenje

Univerza na Primorskem Fakulteta za humanistične študije
Titov trg 5, 6000 Koper