Domov 5 Obvestila 5 Sklep o razpisu rednih volitev rektorja Univerze na Primorskem.

Sklep o razpisu rednih volitev rektorja Univerze na Primorskem.

23. marca, 2023

Obveščamo vas, da je Senat Univerze na Primorskem sprejel Sklep o razpisu rednih volitev rektorja Univerze na Primorskem.

Spoštovani, obveščamo vas, da je volilna komisija za izvedbo rednih volitev rektorja Univerze na Primorskem na 2. redni seji z dne 24. 4. 2023, na podlagi prejetih, popolnih in pravočasnih kandidatur, pripravila Listo kandidatov:

• prof. dr. Klavdija Kutnar,

ki jo predlagajo UP FAMNIT, UP FTŠ Turistica, UP PEF in UP IAM.

PROGRAM DELA 2023-2027 (slo.) / WORK PROGRAM 2023-2027 (eng.)

• prof. dr. Matjaž Novak,

ki ga predlagata UP FHŠ in UP PEF ter ga podpira 17 visokošolskih učiteljev, znanstvenih delavcev, asistentov z raziskovalnim nazivom ali visokošolskih sodelavcev, zaposlenih na Univerzi na Primorskem.

PROGRAM DELA 2023-2027 (slo.) / WORK PROGRAM 2023-2027 (eng.)

Redne volitve za rektorja Univerze na Primorskem bodo v četrtek, 25. maja 2023 od 9. do 16. ure.

Predčasne volitve bodo v ponedeljek, 22. maja 2023 od 9. do 16. ure.

Volišče bo v Kopru, na sedežu Univerze na Primorskem, Titov trg 4, s tremi volilnimi odbori:

• Volilni odbor št. 1 – palača Armerija (pritličje),
  • Volilni odbor št. 2 – palača Armerija (Santorijeva sejna soba – pritličje),
  • Volilni odbor št. 3 – Konfucijeva učilnica.

O razporeditvi volivcev po posameznih volilnih odborih boste pravočasno obveščeni.

Volilno pravico za izvolitev rektorja Univerze na Primorskem imajo tri skupine volivcev:

• visokošolski učitelji, znanstveni delavci, asistenti z raziskovalnim nazivom in visokošolski sodelavci,
  • študenti in
  • drugi delavci.

Spoštovani,

Sklep o razpisu rednih volitev rektorja z rokovnikom je objavljen na spletni strani UP: https://www.upr.si/si/o-univerzi/novice-in-obvestila/volitve-rektorja-univerze-na-primorskem-2023.

Senat Univerze na Primorskem poziva senate in znanstvene svete članic Univerze na Primorskem, da v roku 30 dni po prejemu sklepa predlagajo kandidate za rektorja.

Skladno z Rokovnikom za izvedbo volilnih opravil za redne volitve rektorja je rok za vlaganje kandidatur za rektorja Univerze na Primorskem od 22. 3. 2023 do 21. 4. 2023 do 12. ure.

• študenti in
  • drugi delavci.

Volilno pravico imajo zaposleni, ki imajo na univerzi sklenjeno pogodbo o zaposlitvi vsaj za četrtinski delovni čas.

Pravilnik o volitvah rektorja UP s prilogo Navodila za delo volilnih organov pri izvedbi volitev rektorja UP, je dostopen na povezavi: https://www.upr.si/sl/univerza/interni-akti.

Z lepimi pozdravi.