Domov 5 Dogodek 5 Izobraževalno-karierni festival Plac priložnosti

Izobraževalno-karierni festival Plac priložnosti

14. oktobra, 2024

Le še nekaj dni nas loči od izobraževalno-kariernega festivala Plac priložnosti, na katerem boste spoznavali najrazličnejše poklice in možnosti izobraževanja za izbrani poklic. V četrtek, 17. oktobra, se bo v Areni Bonifika predstavilo več kot 30 visokošolskih zavodov, srednjih šol, organizacij in drugih izobraževalno-poklicnih institucij. Med 10. in 18. uro se boste lahko sprehodili med številnimi stojnicami, kjer boste pridobili koristne informacije o različnih študijskih in kariernih možnostih. Festival je namenjen tako dijakom, študentom kot tudi vsem, ki razmišljajo o nadaljnji poklicni poti ali dodatnem izobraževanju. Udeležba je brezplačna.

V letošnjem letu se v projekt vključujeta tudi Kulturno-izobraževalno društvo PiNA in Univerza na Primorskem z izobraževalnim festivalom, ki pa bo na enem mestu zbral vzgojno-izobraževalne institucije iz Slovenije in čezmejnega območja, ki bodo predstavljale svoje izobraževalne študijske programe na vseh področjih in nivojih.

Zakaj obiskati festival?

Ker boste na enem mestu imeli na voljo:

• srednje šole iz vse Slovenije in zamejstva
  • fakultete in visokošolske zavode iz vse Slovenije
  • ljudi, ki vam bodo znali predstaviti program
  • ljudi, ki bodo znali odgovoriti na vaša vprašanja in na tista, ki si jih zastavljajo vaši starši

Na podlagi prejetih informacij se boste lažje odločili za nadaljevanje šolanja, tudi če še niste v zaključnem letniku/razredu.

Kdaj bo potekal festival?

Festival vrata odpira v četrtek, 17. oktobra, ob 10. uri. Razstavljavci in organizatorji vas bodo v Areni Bonifika v Kopru čakali vse do 18. ure. Na festivalu bo tudi stojnica Fakultete za humanistične študije Univerze na Primorskem.

Kakšen bo spremljevalni program?

• 10.30–11.30: Izzivi novih generacij na trgu dela (Vesna Miloševič Zupančič, Strokovna direktorica e-Študentskega servisa)
  • 12.00–13.00: Karierna delavnica – od želje do poklica (Iris Skrt, Univerza na Primorskem)
  • 14.00–15.00: Praksa v NVO – spoznavanje novih kariernih poti (Kristjan Nemac, PiNA)
  • 15.00–16.00: Male skrivnosti velikih študentov (Petra Majcen, Univerza na Primorskem)
  • 16.00–17.00: Izzivi karierne poti osebe z ADHD (Teja Kocjančič)

Na spletni povezavi preverite, kdo vse se bo predstavil na festivalu.

Zadnji dogodki

Služba za promocijo in vseživljenjsko učenje

Univerza na Primorskem Fakulteta za humanistične študije
Titov trg 5, 6000 Koper