Domov 5 Dogodek 5 Geografski večer: Kdo so zadnji geografi na tem planetu

Geografski večer: Kdo so zadnji geografi na tem planetu

6. novembra, 2022

Oddelek za geografijo UP FHŠ vas v torek, 8. novembra 2022, ob 18.00 uri v okviru Geografskega večera vabi na predavanje Franca Malečkarja z naslovom »KDO SO ZADNJI GEOGRAFI NA TEM PLANETU«.

Franc Malečkar je upokojen inštruktor praktičnih vsebin v Centru šolskih in obšolskih dejavnosti, kjer je bil zadolžen za izvedbo dejavnosti na krasu, in član Jamarskega društva Dimnice iz Kopra z več kot pol stoletnimi izkušnjami odkrivanja podzemlja. Predstavil bo delo jamarjev, ki jih pojmuje kot zadnje geografe v prvotnem pomenu besede, torej kot opisovalce novega prostora. S posnetki in demonstracijo opreme in njene rabe bo udeležence tudi povabil na jamarski tečaj, ki ga organizirajo v omenjenem koprskem društvu. Udeležence predavanja vabi tudi na brezplačen ogled jame Dimnice, ki bo v nedeljo, 13. novembra 2022. Več podrobnosti boste lahko izvedeli na Geografskem večeru.

Vljudno vabljeni!

Lokacija: Univerza na Primorskem, Fakulteta za humanistične študije, predavalnica Maestral 3, Titov trg 5, Koper.

Zadnji dogodki

Služba za promocijo in vseživljenjsko učenje

Univerza na Primorskem Fakulteta za humanistične študije
Titov trg 5, 6000 Koper