Domov 5 Dogodek 5 Gostujoča predavanja na temo baltske mitologije in sodobnih verovanjskih praks

Gostujoča predavanja na temo baltske mitologije in sodobnih verovanjskih praks

4. decembra, 2023

Vabljeni na gostujoča predavanja doc. dr. Dalie Senvaitytė iz Litve na Oddelku za antropologijo in kulturne študije UP FHŠ.

Termini predavanj:

• Invention of “traditional” rituals: Lithuanian annual holidays and their traditions v sredo 6.12.2023 ob 8.50 v predavalnici Trg Brolo, B4;
  • (Re)Constructions of ancient Pre-Christian traditions. The case of Baltic religion and mythology v sredo 6.12.2023 ob 15:30 v seminarski sobi v knjižnici FHŠ UP;
  • Analysis of contemporary spiritualities in the modern era v petek 8.12. ob 10:30, Levant 4.

Dr. Dalia Senvaitytė, izredna profesorica na oddelku za kulturne študije na Univerzi Vytautas Magnus, Kaunas, Litva. V zadnjem času poučuje magistrske študente religiologije, kulturnega turizma in kulturne psihologije. Raziskuje obredno leto, baltsko religijo in mitologijo, sodobna duhovna gibanja in poganstvo domače vere v Litvi.

Zadnji dogodki

Služba za promocijo in vseživljenjsko učenje

Univerza na Primorskem Fakulteta za humanistične študije
Titov trg 5, 6000 Koper