Domov 5 Dogodek 5 Gostujoče predavanje: Nekropola Kopilo pri Zenici: nova spoznanja o pogrebnih navadah pozne bronaste in starejše železne dobe na Zahodnem Balkanu

16. maja, 2023

Predstavljeni bodo novi rezultati izkopavanja grobišča Kopilo v regionalni perspektivi arheologije bronaste in železne dobe Zahodnega Balkana. Posebna pozornost bo posvečena grobni arhitekturi in materialni kulturi.

Vabimo vas na gostujoče predavanje z naslovom Nekropola Kopilo pri Zenici: nova spoznanja o pogrebnih navadah pozne bronaste in starejše železne dobe na Zahodnem Balkanu,

ki bo v petek, 19. maja 2023, ob. 11. uri v predavalnici Levant 1.

Predavatelj, dr. Mario Gavranović k nam prihaja z Arheološkega inštituta Avstrijske akademije znanosti na Dunaju. Leta 2010 je doktoriral iz prazgodovinske arheologije na Inštitutu za prazgodovinsko arheologijo Svobodne univerze v Berlinu. Področje njegovih raziskav je osredotočeno na bronasto in železno dobo jugovzhodne Evrope, arheometalurgijo in razikave materialne kulture v 2. in 1. tisočletju pr. n. št., kot tudi na poselitveno arheologijo in arheologijo migracij. Je avtor številnih raziskav in razprav objavljenih v  njegovih monografijah, uredniških zbornikih, kot tudi v svetovno pomembnih časopisih. Od leta 2017 je namestnik vodje dolgoročnega raziskovalnega projekta Akademije znanosti »Urnfield Culture Networks« (UCN), od leta 2018 pa je namestnik direktorja Arheološkega inštituta in vodja projekta UCN (https://www.oeaw.ac.at/oeai/institut/team/person/mario-gavranovic).

Predavanje poteka v okviru predmeta Arheologija kovinskih obdobij, mednarodnega projekta Osor onkraj mita in UNESCO Katedre v predavalnici Levant 1 FHŠ in na daljavo:

Vljudno vabljeni!

izr. prof. dr. Martina Blečić Kavur

Zadnji dogodki

Služba za promocijo in vseživljenjsko učenje

Univerza na Primorskem Fakulteta za humanistične študije
Titov trg 5, 6000 Koper