Domov 5 Dogodek 5 XII Settimana della lingua italiana nel mondo ǀ 22. Teden italijanskega jezika v svetu

12. oktobra, 2022

Oddelek za italijanistiko Fakultete za humanistične študije Univerze na Primorskem prireja v petek, 14. oktobra 2022, v okviru 22. tedna italijanskega jezika v svetu prireditev: Italijanščina in mladi. Kako prosim? Ti ne sledim – L’italiano e i giovani. Come scusa? Non ti follow.

Dogodek se bo priačel s pogovorom, v katerem bosta pisatelj Marco Mancassola in red. prof. dr. Nives Zudič Antonič razpravljala o letošnji temi Tedna italijanskega jezika v svetu “Italijanščina in mladi”, nato bo asist. dr. Mojca Cerkvenik v pogovoru z Marcom Mancassolo predstavila film Sicilijanski duhovi – Sicilian Ghost Story (2017), ki je nastal po pisateljevi kratki zgodbi z naslovom Un cavaliere bianco iz zbirke Non saremo confusi per sempre. Scenarij sta prispevala Fabio Grassadonia in Antonio Piazza, ki sta film tudi režirala. Dogodek se bo zaključil s projekcijo filma.

Organizirano v sodelovanju z Generalnim konzulatom Republike Italije v Kopru in Italijanskim inštitutom za kulturo Ljubljana.

Zadnji dogodki

Služba za promocijo in vseživljenjsko učenje

Univerza na Primorskem Fakulteta za humanistične študije
Titov trg 5, 6000 Koper