Domov 5 Dogodek 5 Vabilo na gostujoča predavanja prof. dr. Danijele Stefanović

Vabilo na gostujoča predavanja prof. dr. Danijele Stefanović

9. oktobra, 2023

Vabimo vas na serijo gostujočih predavanj prof. dr. Danijele Stefanović z Univerze v Beogradu.

Prof. dr. Danijela Stefanović je doktorirala na Filozofski fakulteti v Beogradu leta 2006, kjer je tudi zaposlena kot redni profesor na Oddelku za zgodovino, na Katedri za zgodovino stare Grčije in Starega vzhoda. Sodelovala je na številnih znanstvenih kongresih ter nacionalnih in mednarodnih projektih doma in v tujini. Sodeluje v uredništvih več strokovnih in znanstvenih revij. Leta 2018 je bila štipendistka Fundacije Alexander von Humboldt na Inštitutu za afrikanistiko in egiptologijo Univerze v Kölnu. Od 2019 do 2020 je bila zaposlena na projektu Egyptian Root Lexicon (Inštitut za egiptologijo Univerze na Dunaju). Kolegica Stefanović je članica Mednarodnega združenja egiptologov, avtorica desetih monografij o zgodovini Starega vzhoda in Egipta, velikega števila znanstvenih in strokovnih člankov ter soavtorica več šolskih učbenikov (http://cziniin.weebly.com/danijela-stefanovic.html).

TERMINI PREDAVANJ

Ponedeljek, 16. 10. 2023, 16:30 – 19:00

Early Iron Age and Upper Mesopotamia

Babylon and the Neo-Babylonian Kingdom