Domov 5 Dogodek 5 Zgodovinska pomlad: Kolonizacija Hokaida in Okinave – zametki japonske imperialne ekspanzije

30. aprila, 2022

Oddelek za zgodovino Fakultete za humanistične študije Univerze na Primorskem vabi na ZGODOVINSKO POMLAD 2022 - Ciklus vabljenih predavanj in predstavitev novih znanstvenih publikacij.

Kolonizacija Hokaida in Okinave – zametki japonske imperialne ekspanzije
Petek, 6. maj 2022, ob 12.00, v predavalnici Maestral 4 (UP FHŠ)

O PREDAVANJU
Začetki japonske imperialne ekspanzije so bili dolga desetletja datirani v leto 1895, ko je Japonska po vojni s kitajsko dinastijo Qing kolonizirala Formozo, današnji Tajvan. A kot izpostavljajo številne najnovejše zgodovinopisne razprave, je potrebno njene zametke dejansko umestiti že v najzgodnejša leta obdobja Meiji (1868-1912), ko so se politične elite v Tokiu odločile kolonizirati Hokaido in Okinavo.

Dr. Klemen Senica je po diplomi iz japonologije in sociologije kulture nadaljeval podiplomski študij na Oddelku za Etnologijo in kulturno antropologijo ljubljanske Filozofske fakultete. Med novembrom 2019 in oktobrom 2021 je kot podoktorski raziskovalec Japonskega združenja za spodbujanje znanosti (JSPS) na Tokijski univerzi med drugim proučeval tudi reprezentacijo Japonske v potopisih Alme Karlin. Trenutno je podoktorski raziskovalec na Univerzi Juraj Dobrila v Pulju.

Dogodki so namenjeni študentom in sodelavcem univerze ter širši javnosti.

Vljudno vabljeni!

Spletna stran oddelka: https://www.fhs.upr.si/sl/oddelki/oddelek-za-zgodovino, Kontakt: lev.centrih@fhs.upr.si

Zadnji dogodki

Služba za promocijo in vseživljenjsko učenje