Domov 9 Projekti 9 IAD 9 AS – Arheologija za vse. Oživljanje arheološkega parka Simonov zaliv

AS – Arheologija za vse. Oživljanje arheološkega parka Simonov zaliv

1. februarja, 2015

Vrsta projekta: Mednarodni projekt
Partnerske institucije: Univerza na Primorskem (vodilni partner); Inštitut za potapljanje in podvodne aktivnosti Piran; Arhej d.o.o.; Gagarin ltd; Občina Izola
Vodja projekta: prof. dr. Irena Lazar

Vir financiranja: Program Finančnega mehanizma EGP 2009-2014, sklop B – področje Kulturna dediščina
Trajanje projekta: februar 2015–januar 2017

Opis projekta:

Arheološko najdišče Simonov zaliv je kulturni spomenik državnega pomena, katerega upravljavec je Univerza na Primorskem od leta 2010 dalje. Gre za najbolje ohranjene in raziskane ostanke rimske obmorske vile s pristaniščem v Sloveniji, ki dosedaj niso bili ustrezno prezentirani in dostopni. S projektom »AS – Arheologija za vse« smo v Simonovem zalivu povečali dostopnost kulturnega spomenika, ga umestili v kulturno in turistično ponudbo območja, razvili program in infrastrukturo, ki omogočajo delovanje arheološkega parka skozi vse leto. Posebna pozornost je bila namenjena zaščiti mozaikov kot bistvenemu arhitekturnemu segmentu arheoloških arhitekturnih ostankov.

SPLETNA STRAN AS – PROJEKT ARHEOLOGIJA ZA VSE