Domov 5 Obvestila 5 V četrtek izobraževalno-karierni festival Plac priložnosti

V četrtek izobraževalno-karierni festival Plac priložnosti

14. oktobra, 2024

Le še nekaj dni nas loči od izobraževalno-kariernega festivala Plac priložnosti, na katerem boste spoznavali najrazličnejše poklice in možnosti izobraževanja za izbrani poklic. V četrtek, 17. oktobra, se bo v Areni Bonifika predstavilo več kot 30 visokošolskih zavodov, srednjih šol, organizacij in drugih izobraževalno-poklicnih institucij. Med 10. in 18. uro se boste lahko sprehodili med številnimi stojnicami, kjer boste pridobili koristne informacije o različnih študijskih in kariernih možnostih. Festival je namenjen tako dijakom, študentom kot tudi vsem, ki razmišljajo o nadaljnji poklicni poti ali dodatnem izobraževanju. Udeležba je brezplačna.

V letošnjem letu se v projekt vključujeta tudi Kulturno-izobraževalno društvo PiNA in Univerza na Primorskem z izobraževalnim festivalom, ki pa bo na enem mestu zbral vzgojno-izobraževalne institucije iz Slovenije in čezmejnega območja, ki bodo predstavljale svoje izobraževalne študijske programe na vseh področjih in nivojih.

Zakaj obiskati festival?

Ker boste na enem mestu imeli na voljo:

• srednje šole iz vse Slovenije in zamejstva
  • fakultete in visokošolske zavode iz vse Slovenije
  • ljudi, ki vam bodo znali predstaviti program
  • ljudi, ki bodo znali odgovoriti na vaša vprašanja in na tista, ki si jih zastavljajo vaši starši

Na podlagi prejetih informacij se boste lažje odločili za nadaljevanje šolanja, tudi če še niste v zaključnem letniku/razredu.

Kdaj bo potekal festival?

Festival vrata odpira v četrtek, 17. oktobra, ob 10. uri. Razstavljavci in organizatorji vas bodo v Areni Bonifika v Kopru čakali vse do 18. ure. Na festivalu bo tudi stojnica Fakultete za humanistične študije Univerze na Primorskem.

Kakšen bo spremljevalni program?

• 10.30–11.30: Izzivi novih generacij na trgu dela (Vesna Miloševič Zupančič, Strokovna direktorica e-Študentskega servisa)
  • 12.00–13.00: Karierna delavnica – od želje do poklica (Iris Skrt, Univerza na Primorskem)
  • 14.00–15.00: Praksa v NVO – spoznavanje novih kariernih poti (Kristjan Nemac, PiNA)
  • 15.00–16.00: Male skrivnosti velikih študentov (Petra Majcen, Univerza na Primorskem)
  • 16.00–17.00: Izzivi karierne poti osebe z ADHD (Teja Kocjančič)

Na spletni povezavi preverite, kdo vse se bo predstavil na festivalu.