S povezovanjem eksperimentalne arheologije, vizualnih študij in sodobnih digitalnih tehnologij so študenti arheologije, vizualnih umetnosti in managementa razvili inovativne pristope k raziskovanju, interpretaciji in predstavljanju histrske kulturne dediščine. Pomemben del projekta je bila digitalizacija arheoloških predmetov – od analize oblik, ornamentike in tehnologije izdelave do 3D-modeliranja, digitalnih vizualizacij in eksperimentalnih rekonstrukcij. V zaključni fazi nastajajo digitalne interpretacije, predstavitveni materiali in komunikacijske rešitve, ki bodo bogato histrsko dediščino približali širši javnosti na sodoben, dostopen in strokovno utemeljen način.
Projekt je študentom omogočil pridobivanje dragocenih praktičnih izkušenj, delo v interdisciplinarnih ekipah ter uporabo naprednih digitalnih orodij, ki postajajo nepogrešljiv del sodobnih raziskovalnih in dediščinskih praks.
Iskrena hvala vsem študentom, mentorjem in partnerjem za predanost, ustvarjalnost in navdušenje. Z veseljem pričakujemo predstavitev končnih rezultatov projekta DigiArh.
Izr. prof. dr. Martina Blečić Kavur










