Domov 5 Dogodek 5 Geografski večer: Pogovor z županoma občin Tolmin in Ilirska Bistrica

Geografski večer: Pogovor z županoma občin Tolmin in Ilirska Bistrica

28. marca, 2024

Na Geografskem večeru, ki bo potekal v četrtek, 4. aprila, ob 17.30, bomo na UP FHŠ gostili župana geografa – z nami bosta dr. Gregor Kovačič, župan občine Ilirska Bistrica, in Alen Červ, župan občine Tolmin.

Oba župana se srečujeta s številnimi odgovornimi izzivi pri prostorskem načrtovanju in upravljanju razvoja v občinskem okolju, zato nas bo zanimalo kako jima pri vodenju občin pomaga geografska izobrazba in izkušnje, ki sta jih pridobila kot geografa. V pogovoru bomo osvetlili različne teme, kot so dosedanje izkušnje z županovanjem, izzivi, s katerimi se soočajo občine, vloga občin v razvoju države, regionalizacija in medobčinsko sodelovanje ter sodelovanje pri pripravi regionalnih prostorskih planov.

Pogovor bo moderiral dr. Janez Nared z Oddelka za geografijo UP FHŠ in Geografskega inštituta Antona Melika ZRC SAZU.

TERMIN: četrtek, 4. april 2024, ob 17.30, predavalnica Burja 1

Zadnji dogodki

Služba za promocijo in vseživljenjsko učenje

Univerza na Primorskem Fakulteta za humanistične študije