Domov 5 Oddelki 5 Oddelek za arheologijo in dediščino 5 8. mednarodni znanstveni posvet DIVINA: dnevi Andrea Diva iz Justinopolisa

8. mednarodni znanstveni posvet DIVINA: dnevi Andrea Diva iz Justinopolisa

24. aprila, 2024

V prostorih Osrednje knjižnice Srečka Vilharja Koper bo med 25. in 26. aprilom potekal 8. mednarodni znanstveni posvet DIVINA: dnevi Andrea Diva iz Justinopolisa.

Simpozij Divina – dnevi Andrea Diva iz Justinopolisa, ki se bo tokrat odvijal v prostorih Knjižnice Srečka Vilharja Koper, že osmič organizira Fakulteta za humanistične študije Univerze na Primorskem v sodelovanju z Osrednjo knjižnico Srečka Vilharja Koper in Inštitutom za kulturno zgodovino ZRC SAZU.

Mednarodni znanstveni posvet posvečen Andreasu Divusu Koprskemu, prevajalcu Homerja, v okviru projekta Koper Capodistria 1500 bo gostil predavatelje, ki obravnavajo različne teme, povezane z zgodovino Kopra in Istre: koprski statut, Dominikanski samostan, Divovi prevodi Aristofana, Enea Silvio Piccolomini, stari opisi Kopra ter veliko drugega. Na simpoziju bodo o temah, ki zadevajo nove latinitete in sorodnih tem spregovorili strokovnjaki s Poljske, Hrvaške in Slovenije.

Program simpozija