Domov 5 Obvestila 5 Skupina raziskovalcev na UP FHŠ za ohranitev zgodovinskega poimenovanja ulic in trgov v Kopru

30. avgusta, 2024

Skupina raziskovalk in raziskovalcev Fakultete za humanistične študije Univerze na Primorskem je pripravila Izjavo v zvezi z aktualno razpravo o zahtevi po odstranitvi tabel ter poslovenjenju historičnih imen ulic in trgov v Kopru. Z izjavo predstavkjajo svoje stališče o tej temi. Slednje izhaja primarno iz znanstvenega raziskovanja na UP FHŠ znotraj različnih disciplin (jezikoslovje, zgodovina, antropologija in etnologija, dediščinski študiji), v katerem se večina že vrsto leto posveča istrskim temam.