Domov 5 Oddelki 5 Oddelek za geografijo 5 Bilateralni obisk geografov iz Sarajeva

Bilateralni obisk geografov iz Sarajeva

12. novembra, 2022

Med 8. in 11. novembrom so nas v okviru bilateralnega projekta “Primerjalna analiza prostorskega razvoja trajnostnega turizma v zavarovanih območjih Bosne in Hercegovine in Slovenije” ponovno obiskali kolegi geografi iz Naravno-matematične fakultete Univerze v Sarajevu (Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Sarajevu) in Univerze v Vzhodnem Sarajevu (Univerzitet u Istočnom Sarajevu).

Bilateralni projekt na strani UP vodita in koordinirata UP FTŠ Turistica in UP FHŠ.

Skupaj smo raziskovali izzive in primere dobrih praks, s katerimi se soočajo upravljalci izbranih zavarovanih območij v Sloveniji. Obiskali smo Notranjski regijski park, kjer so pred kratkim odprli nov interaktivni center za obiskovalce, Krajinski park Strunjan, kjer trenutno dokončujejo rekonstrukcijo zunanjih varovalnih nasipov, ter Arheološki park Simonov zaliv, s katerim upravlja naša fakulteta. Na podeželskem območju Istre ob robu zavarovanega območja Natura 2000 smo doživeli tudi gostoljuben sprejem pri Barbari in Predragu Panger Jevtić, ki sta v vasi Podpeč osnovala Guesthouse Kamniti rob in nam predstavila svoje izkušnje ukvarjanja s turistično dejavnostjo.