Domov 5 Obvestila 5 Dobrodelni tek Wings for life: 5. maja bomo ponovno tekli za tiste, ki tega ne morejo

8. aprila, 2024

Prvo nedeljo v maju že nekaj let zaznamuje tek Wings for life. Tudi letos bomo 5. maja, ob 13. uri tekli za tiste, ki tega ne morejo. Tekli bomo ob morju, od stavbe Fakultete za turistične študije – Turistica po portoroški plaži v smeri Seče. Tek je namenjen prav vsem, ne le resnim tekačem. Za bolj skromne tekače, bo prvo obračališče pri zadnjem pomolu na plaži (2 km), bolj nadobudni tekači pa bodo traso lahko podaljšali vse do Seče (4,4 km) ali do Sečoveljskih solin (8 km).

Koncept tekmovanja Wings for life je že vrsto let tak, da cilj pride do udeležencev, saj tekmovalce v ozadju začne loviti avtomobil s tako imenovano časovno zaporo. Avtomobili, ki postopoma povečujejo hitrost vožnje, na trasi vztrajajo, dokler ne ulovijo zadnjega tekmovalca.

Tek poteka na več načinov – na večjem dogodku, kjer tekače lovi zasledovalno vozilo (ta bo v Ljubljani), ali pa z aplikacijo. To lahko uporabi vsak, ki se bo v nedeljo, 5. maja, ob 13. uri odpravil na tek, lahko pa se pridružite enemu od t. i. »app run« organiziranih tekov z aplikacijo, kjer vas lovi virtualni avtomobil. Letos bo tovrstni tek že drugič potekal ob morju v organizaciji Šport UP, ki na Univerzi na Primorskem skrbi za rekreacijo študentov in zaposlenih. Tekli bomo od stavbe UP FTŠ Turistica do zadnjega pomola portoroške plaže (krajši tek, obračališče po 2 km), do Seče (srednje dolg tek, 4,4 km v eno smer) ali do Sečoveljskih solin (8 km). Letos je naš dogodek medijsko podprl tudi Radio Capris.

S tekom želimo najprej spodbuditi študente in zaposlene k dodatni rekreaciji ter prijetnem druženju, predvsem pa pomagati pri dobrodelnem projektu, saj se zavedamo pomena podpore dobrim raziskovalnim projektom. Pri tem želimo k skupnemu teku povabiti lokalne in regionalne tekače, ki se za tek v prestolnici niso odločili, bi pa raje tekli v družbi. Vsi pa bomo sledili sloganu teka – tečem za tiste, ki ne morejo.

V poseben navdih nam bo zato ambasador ŠportUP Wings for life World Run 2023 – App Campus Run UP, in sicer naš alumni Aljoša Habjan, diplomant Aplikativne kineziologije UP FVZ. Aljoša se je tekom študija težko poškodoval in postal tetraplegik. Kljub temu je vztrajal in opravil vse manjkajoče predmete in vsebine ter decembra 2022, pod mentorstvom doc. dr. Mateja Plevnika uspešno zagovarjal zaključno nalogo z naslovom Gibalna/športna aktivnost tetraplegikov. Njegova zgodba o nesreči, ki ga ni ustavila, bo zagotovo motivacija za vsakega od nas.

Prijavo na tek opravite prek aplikacije teka World Run, kjer tudi opravite registracijo na organiziran tek v Portorožu in plačilo donacije v višini 18 evrov za raziskave na področju poškodb hrbtenjače.

Drugih stroškov s pridružitvijo organiziranemu teku ni. Pedagoška fakulteta UP bo poskrbela tudi za animacijo in varstvo otrok tekačev od dopolnjenega petega leta, s predhodno prijavo tukaj. Za vse tekače bosta po teku na voljo pijača in prigrizek na terasi UP Turistice, kjer se bodo lahko podružili in delili svoje vtise.

Ne tečeš, bi pa pomagal? Rabimo pridne roke, ki bodo pomagale ob trasi usmerjati tekače, deliti vodo in ostale osvežilne pijače in hrano, ter z nami pomagali pri pripravi dogodka. Prideš? Prosim prijavi se tukaj.

Foto utrinki lanske izvedbe Wings for life