Domov 5 Obvestila 5 Doc. dr. Jurij Senegačnik je prejemnik Ilešičevega priznanja

Doc. dr. Jurij Senegačnik je prejemnik Ilešičevega priznanja

25. septembra, 2023

Doc. dr. Jurij Senegačnik, zunanji sodelavec na Oddelku za geografijo UP FHŠ, je prejemnik Ilešičevega priznanja Zveze geografov Slovenije.

Slika 1: Prejemnik Ilešičevega priznanja Zveze geografov Slovenije, doc. dr. Jurij Senegačnik, prejema čestitke od zaslužnega profesorja dr. Jurija Kunaverja in dr. Mimi Urbanc (foto: dr. Katja Vintar Mally)

Dr. Senegačnik je na Oddelku za geografijo UP FHŠ deloval od leta 2007 do upokojitve v letu 2023, v tem obdobju pa je na dodiplomskih in podiplomskih študijskih programih izvajal predmete s področja didaktike geografije, šolske regionalne geografije, regionalne geografije Evrope in sveta. Dr. Senegačnik je sicer širše poznan predvsem kot pisec osnovnošolskih in srednješolskih učbenikov in urednik v podjetju Modrijan izobraževanje, d. o. o., pa tudi kot fotograf in alpinist ter cenjen in priljubljen visokošolski učitelj. S svojim predanim in dolgoletnim delom je močno prispeval k razvoju, modernizaciji in uveljavitvi geografije kot temeljnega in splošnoizobraževalnega predmeta na vseh stopnjah našega izobraževalnega sistema, kakor tudi uveljavitvi in utrditvi geografije kot temeljne nacionalne vede v Sloveniji. Zveza geografov Slovenije mu je za predano in dolgoletno delo na pobudo Oddelka za geografijo UP FHŠ v petek, 22. septembra 2023, podelila najvišje stanovsko priznanje.

Dragemu kolegu in sodelavcu iskreno čestitamo!