Domov 5 Oddelki 5 Oddelek za medijske študije 5 Doc. dr. Primož Turk in Aristotelova Nikomahova etika

Doc. dr. Primož Turk in Aristotelova Nikomahova etika

17. oktobra, 2022

Aristotel: »Ne razpravljamo zato, da bi ugotovili, kaj je vrlina, ampak da bi postali dobri.«

Kako dobro preživeti svoje življenje, je eno najstarejših vprašanj, s katerim se človeške skupnosti in posamezniki bržkone ukvarjajo že od nekdaj. In prav to vprašanje je tudi v središču Nikomahove etike, ki jo je pred več kot dva tisoč tristo leti napisal znameniti antični filozof Aristotel, slovenski prevod pa so nedavno ponatisnili pri Slovenski Matici. O tem, na kakšen način Aristotel razmišlja o dobrem in krepostnem življenju ter koliko so uvidi, ki nam jih ponuja, vredni upoštevanja tudi v današnjem, zgodovinsko povsem drugačnem času, je v Kulturnem fokusu spregovoril filozof in predavatelj na Fakulteti za humanistične študije Univerze na Primorskem, dr. Primož Turk. Oddajo je pripravila in vodila Alja Zore.

Oddaja je bila na sporedu v petek, 14. 10. ob 20.00. Prisluhnete ji lahko tudi TUKAJ.