Študenti Oddelka za geografijo so v okviru študijskega programa izvedli dvodnevne terenske vaje, ki so vsebinsko povezane s predmeti Splošna geografija Slovenije, Regionalna geografija Slovenije in Didaktika geografije. S terenskimi vajami so nadgradili svoje teoretično znanje z aktivnim delom in opazovanjem v naravnem in družbenem prostoru.
Prvi dan so se povzpeli na Roglo, kjer so med pohodom do Lovrenških jezer raziskovali naravnogeografske in družbenogeografske značilnosti Pohorja. Po spustu do Koče na Pesku in kosilu so pot nadaljevali preko Lovrenca na Pohorju, skozi Dravsko dolino, do Maribora, in nato do Murske Sobote ter občine Šalovci, kjer so prenočili v mladinskem hostlu Peterloug v naselju Markovci.
Drugi dan so študenti obiskali Grad, sedež Krajinskega parka Goričko, kjer so se seznanili z delovanjem in upravljanjem zavarovanega območja. Sledila je pot proti Lendavi, ob kateri so raziskovali naravne in kulturne posebnosti Prekmurja. V Mali Polani so spoznavali značilnosti poplavnega gozda, v dvojezični osnovni šoli v Lendavi pa so se poglobili v način izvajanja pouka geografije v slovenskem in madžarskem jeziku. Ob koncu so se v vasi Pince Marof srečali s predstavniki društva Primorcev in Istranov v Prekmurju, s katerimi so obravnavali zgodovino priseljevanja Primorcev na območje Prekmurja. Terenske vaje so študentom omogočile aktivno vlogo pri učenju in raziskovanju, razvijanje geografskega mišljenja ter vpogled v kompleksne povezave med naravo in družbo v izbranih slovenskih pokrajinah.