Domov 5 Mednarodno 5 Erasmus+ World Café – o mobilnosti na štiri oči

Erasmus+ World Café – o mobilnosti na štiri oči

13. oktobra, 2023

Z željo, da bi študentom, ki razmišljajo, da bi se v okviru programa Erasmus+ odpravili na študij ali prakso v tujini, smo v sredo, 11. 10., v atriju Rektorata Univerze na primorskem pripravili prav poseben dogodek, imenovan Erasmus+ World Café.

Študentska leta niso le čas učenja, predavanj in izpitov, ampak mladim nudijo tudi priložnost, da sklenejo nova prijateljstva, se spoznajo z drugimi kulturami, raziščejo njim še neznane kotičke sveta in izkusijo življenje v povsem novem okolju. Ker se tega dobro zavedamo tudi na UP FHŠ, je naša fakulteta že več let vključena v program Erasmus+, ki omogoča študentom, da se odpravijo na mednarodno izmenjavo in s tem pridobijo neprecenljive življenjske izkušnje.

Dogodek je s svojim nagovorom otvoril prorektor za internacionalizacijo, prof. dr. Michaël Mrissa. Obiskovalci so si nato ogledali razstavo, kjer so si na slikovitih razobešenih tablah lahko prebrali o izkušnjah študentov in zaposlenih, ki so se v preteklosti že udeležili mednarodnih izmenjav, in se seznanili s prelomnicami mednarodnega sodelovanja.

Sledil je glavni del dogodka, na katerem so lahko študenti pristopili k omizju države, za katero so se zanimali, in se sproščeno pogovorili s tistimi, ki so v posamezni državi že opravljali prakso ali del študijskih obveznosti. Udeleženci so tako lahko iz prve roke dobili informacije o potovanju v tujino, iskanju bivališča, predvidenih stroških, razlikah v študijskem sistemu, kulturnih posebnostih in sploh o vsem, kar jih je zanimalo. Pred fakulteto so študente pričakale stojnice Albanije, Nemčije, Portugalske, Italije, Norveške, Madžarske, Španije in Češke republike, ustaviti pa se je bilo mogoče tudi ob stojnici društva ESN Primorska. Ravno tako so se lahko obiskovalci med dogodkom z morebitnimi vprašanji kadarkoli obrnili na predstavnike Službe za mednarodno sodelovanje in razvoj UP FHŠ.

Piše: Maj Matias Strle