Domov 5 Oddelki 5 Oddelek za italijanistiko 5 Evropska noč raziskovalcev na Oddelku za italijanistiko

Evropska noč raziskovalcev na Oddelku za italijanistiko

6. oktobra, 2023

V okviru Evropske noči raziskovalcev, ki poteka vsako leto zadnji petek v septembru, smo 30. 9. na Oddelku za italijanistiko odprli vrata učencem osnovnih šol.

Dogodek se istočasno odvija v več mestih po vsej Evropi v sklopu programa Obzorje Evropa, njegov namen pa je seznanjati najmlajše z raziskovanjem. Naslov letošnje delavnice je bil Koper – Capodistria: Il bilinguismo ieri e oggi. Predavateljice so s pomočjo študentov otrokom predstavile nekaj zanimivih podatkov o mestu in učence odpeljale po slikovitih koprskih ulicah na raziskovalni pohod. Dogodek je sofinanciralo Ministrstvo za visoko šolstvo znanosti in inovacije.