Domov 5 Oddelki 5 Oddelek za geografijo 5 Gostovanje poljskih profesoric iz Inštituta za geografijo in prostorsko upravljanje Jagelonske univerze

25. marca, 2024

Oddelek za geografijo UP FHŠ je prejšnji teden gostil profesorici dr. Małgorzato Luc in dr. Małgorzato Pietrzak z Inštituta za geografijo in prostorsko upravljanje, Jagelonska univerza, Krakov, Poljska.

V tednu od 18. do 22. marca 2024 je Oddelek za geografijo UP FHŠ gostil profesorici dr. Małgorzato Luc in dr. Małgorzato Pietrzak iz Inštituta za geografijo in prostorsko upravljanje, ki deluje v okviru najstarejše poljske univerze, Jagelonske univerze v Krakovu.

Profesorici, ki sta na UP FHŠ gostovali v sklopu mreže mobilnosti CEEPUS GEOREGNET, sta med drugim s študenti izpeljali delavnico z naslovom GEODESIGN FOR SUSTAINABLE DEVELOPMENT. Z izvedbo delavnice sta želeli pri študentih predmeta Geografija poselitve in prebivalstva spodbuditi razmislek o participativnem prostorskem načrtovanju in upravljanju javnega prostora, tudi v luči ciljev trajnostnega razvoja.