Domov 5 Center za jezike 5 Gostovanje profesorja moderne zgodovine Alžirije, prof. dr. Boudjella

Gostovanje profesorja moderne zgodovine Alžirije, prof. dr. Boudjella

4. decembra, 2023

V petek, 1. decembra 2023 smo pri predmetu "Sodobne frankofonske kulture" (oddelek uporabnega jezikoslovja, programu MJP, smer angl-fr) gostili prof. dr. Abdeljmajid Boudjella iz Université de Tlemcen v Alžirji.

Prof. dr. Boudjella poučuje moderno zgodovino Alžirje, je prevajalec in tolmač (arabsčina in francoščina) ter izjemen fotograf.  Med svojim predavanjem je profesor predstavil študentkam obdobje kolonizacije v Alžirji in pojav frankofonije.

Predavanje profesorja s partnerske univerze FHŠ (https://www.univ-tlemcen.dz/en) je potekalo v luči krepitve dvostranskih odnosov in gospodarskega sodelovanja obeh držav, ki bosta v naslednjem letu postali nestalni članici v varnostnem svetu Organizacije združenih narodov (OZN). Kot je ob nedavnem obisku alžirskega ministra Ahmeda Attafa poudarila Ministrica za zunanje in evropske zadeve Tanja Fajon, je Alžirija ena pomembnejših gospodarskih partneric Slovenije v Afriki, z velikim potencialom nadaljnjega sodelovanja na področjih energetike, digitalizacije, kmetijstva … V postopku je že odprtje slovenskega veleposlaništva v Alžiru, prav tako pa je načrtovano odprtje veleposlaništva Alžirije v Ljubljani.