Domov 5 Obvestila 5 Gostovanje študentov in profesorjev iz Oddelka za geografijo Univerze v Sarajevu

4. maja, 2023

Oddelek za geografijo UP FHŠ je med 13. in 18. aprilom 2023 gostil 30 študentov in 4 profesorje iz Oddelka za geografijo Univerze v Sarajevu.

Šestdnevna strokovna ekskurzija je potekala v okviru CEEPUS GEOREGNET (CZ-0111-17-2223) programa mobilnosti in je vključevala obiske različnih geografskih in drugih inštitucij v Sloveniji, spremljal pa jo je tudi pester program terenskih ogledov, ki so bili usmerjeni v različna območja Slovenije. Gosti iz Bosne in Hercegovine so se tako med drugim seznanili z geografskimi institucijami v Ljubljani (Oddelek za geografijo UL FF, Geografski inštitut Antona Melika ZRC SAZU, Zemljepisni muzej), obiskali pa so tudi izbrana zavarovana območja v njeni širši okolici (Podpeško jezero, Veliki in Mali Močilnik, Rakov Škocjan). V sklopu terenskih ekskurzij so obiskali Primorsko (Park Postojnska jama, staro mestno jedro Kopra in Pirana, Krajinski park Strunjan), Gorenjsko (Bohinjska jezero, slap Savica, Bled, izvir Zelenci, Nordijski center Planica) ter Štajersko (Maribor, Industrijska cona Tezno) in Posotelje (Regijski park Kozjansko).