Domov 5 Oddelki 5 Oddelek za antropologijo in kulturne študije 5 Gostujoče predavanje ddr. Giulie Beltrametti na temo agrarnih skupnosti

Gostujoče predavanje ddr. Giulie Beltrametti na temo agrarnih skupnosti

16. aprila, 2024

Nekdanja štipendistka Fakulteta za humanistične študije Univerze na Primorskem ddr. Giulia Beltrametti, ki je pridobila prvi projekt Marie Skłodowska Curie Action (MSCA-CAR, Horizon 2020) na UP pod mentorstvom izr. prof. Katje Hrobat Virloget, nam bo predstavila svoje interdisciplinarne raziskave agrarnih skupnosti v Sloveniji in v Italiji med zgodovino in antropologijo. Svoje predavanje je naslovila Commons, environmental resources and multidisciplinary research: srenje, jus and comunelle between history and anthropology.

Predavanje bo potekalo v petek, 26. aprila, ob 13. uri, v predavalnici Levant 4 na sedežu Fakultete za humanistične študije.

Po zaposlitvi na UP FHŠ ddr. Giulia Beltrametti nadaljuje svoje raziskave na Univerzi Roma Tre in Univerzi v Trentu v okviru projekta Bridging geography and history of woodlands: analysing mountain wooded landscapes through multiple sources and historical GIS. Predavanje bo potekalo v okviru predmeta Etnološka dediščina in v okviru projekta Geodetska znamenja kot materialni pričevalci razvoja geodetskih mrež na Slovenskem (L2-50090, vodja dr. Mihaela Triglav Čekada).