Domov 5 Oddelki 5 Oddelek za arheologijo in dediščino 5 Gostujoče predavanje doc. dr. Mance Vinazza

Gostujoče predavanje doc. dr. Mance Vinazza

25. marca, 2024

V sredo, 27. marca, 13. uri bomo gostili doc. dr. Manco Vinazza z Oddelka za arheologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani. Ob tej priložnosti vas vabimo na predavanje z naslovom Eksperimentalna arheologija v študijah prazgodovinske keramike.

Predavanje bo potekalo na Fakulteti za humanistične študije Univerze na Primorskem, v predavalnici Maestral 1, v organizaciji Oddelka za arheologijo in dediščino ter UNESCO Katedre Fakultete za humanistične študije Univerze na Primorskem. Predavanje bo potekalo v okviru predmeta Uvod v materialno kulturo in bo odprto za javnost.

Doc. dr. Manca Vinazza prihaja z Oddelka za arheologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani. Poleg poučevanja arheološke metodologije se raziskovalno posveča študijam keramičnega gradiva bronaste in železne dobe, v katere v zadnjem času vključuje predvsem arheologijo poskusov in petrografske analize.