Domov 5 Obvestila 5 Jeseni intenzivni tečaji nemščine za študente v okviru T4EU

Jeseni intenzivni tečaji nemščine za študente v okviru T4EU

7. maja, 2024

Mednarodno študijsko središče Saar (IZS Saar) vsako leto septembra in oktobra organizira intenzivni tečaj nemškega jezika, ki je posebej zasnovan za potrebe študentov na izmenjavi, ki se pripravljajo na študij v Nemčiji ali na Univerzi v Posarju (UdS). Rok za prijavo je nedelja, 2. junij.

Intenzivni tečaj nemščine je tematsko zasnovan tako, da ustreza potrebam študentov programa Erasmus+ in drugih programov mobilnosti, zaradi česar je zelo primeren za študente članic T4EU. Besedila bralnega in slušnega razumevanja so prilagojena tako, da študentom nudijo informacije o študentskem življenju na Univerzi v Posarju – tako v študentskem kampusu kot v Saarbrücknu in okolici. Kratki intenzivni tečaji se začnejo na jezikovni ravni A2 (CEFR).

Predhodno znanje nemškega jezika je obvezno, zato začetniki ne bodo sprejeti v tečaj.

Univerza v Posarju krije tečajnino za deset študentov (prek spleta) in pet študentov (na kraju samem) iz sklada za internacionalizacijo za študente T4EU, zato je udeležba brezplačna.

Informacije o septembrskem tečaju v živo najdete tukaj, o spletnem tečaju v oktobru pa tukaj. Zainteresirani študenti se lahko prijavijo prek spletnega obrazca.