Domov 5 Obvestila 5 Migracije in družbene dinamike ob zahodni meji po drugi svetovni vojni (Znanstveni posvet)

17. maja, 2023

Posvet sodi v dejavnosti raziskovalnega projekta Migracije in družbene spremembe v primerjalni perspektivi: primer zahodne Slovenije po drugi svetovni vojni (J5-2571) in raziskovalnega programa Narodna in kulturna identiteta slovenskega izseljenstva v kontekstu raziskovanja migracij (P5-0070). Oba sta financirana s sredstvi Javne agencije za raziskovalni dejavnost Republike Slovenije (ARRS).

Termin: Sreda, 24. maja 2023, Xcenter, Nova Gorica, Delpinova ulica 20

Organizacija:

ZRC SAZU, Inštitut za slovensko izseljenstvo in migracije (Ljubljana)

ZRC SAZU, Inštitut za slovensko narodopisje (Ljubljana, Nova Gorica)

Inštitut za novejšo zgodovino (Ljubljana)

UP, Fakulteta za humanistične študije (Koper)

UNG, Fakulteta za humanistiko (Nova Gorica)

Program:

14.30-15.00

Odprtje in pozdravi: Marina Lukšič Hacin (ZRC SAZU, Inštitut za slovensko izseljenstvo n migracije), Jasna Fakin Bajec (Univerza v Novi Gorici, Fakulteta za humanistiko; ZRC SAZU Raziskovalna postaja Nova Gorica)

15.00-15.20

Migracije kot konstitutivni dejavnik družbenoekonomskega razvoja v zahodni Sloveniji po drugi svetovni vojni