Domov 5 Raziskovanje 5 Inštitut za arheologijo in dediščino 5 Na UP FHŠ gostili predstavnika Univerze Mamun v Khivi, Uzbekistan, prof. dr. Azamata Akbarova

7. decembra, 2023

5. decembra smo na UP FHŠ sprejeli predstavnika Univerze Mamun iz Khive v Uzbekistanu, prof. dr. Azamata Akbarova, ki nas je obiskal v dvojni vlogi, saj je hkrati rektorjev svetovalec za strateški razvoj in internacionalizacijo ter profesor angleškega jezikoslovja in didaktike.

Razgovore je vodila dekanja UP FHŠ, prof. dr. Irena Lazar, sodelovali pa sta tudi prodekanja za mednarodno sodelovanje in kakovost, doc. dr. Zrinka Mileusnić, in izr. prof. dr. Neva Čebron.

Kot predstavnik Univerze Mamun nas je prof. dr. Azamat Akbarov obiskal z namenom, da vzpostavimo stike in sodelovanje na področju raziskovanja kulturne dediščine in jezikoslovja, hkrati pa predlagal vzpostavitev mednarodnih izmenjav študentov in osebja med univerzama v okviru mednarodnih projektov in poletnih šol. Sogovorniki so izpostavili številne skupne poglede, pristope in načrte, zato bo obisku gotovo sledilo živahno snovanje novih aktivnosti.

Priložnost smo izkoristili tudi za predstavitev strokovnega in raziskovalnega dela prof. dr. Azamata Akbarova, ki je deloval že na številnih mednarodnih ustanovah v Franciji, Turčiji, Rusiji, Južni Koreji, Bosni in Hercegovini, Kazahstanu in Uzbekistanu. Svoje bogate izkušnje je strnil v predavanju o  Učenju in poučevanje jezikov v 21 stol.