Domov 5 Oddelki 5 Oddelek za uporabno jezikoslovje 5 Obisk z Univerze v Bhopalu

Obisk z Univerze v Bhopalu

28. marca, 2023

UP FHŠ je obiskala prof. dr. Sheena Thomas s Fakultete za družbene vede, Univerze v Bhopalu, v Indiji.

Covidno obdobje je zaustavilo tudi dolgoletno sodelovanje UP FHŠ z Bhopal School of Social Sciences (BSSS) iz Indije. Da bi sodelovanje obnovili in utrdili, smo v tednu med 20. in 26. marcem 2023 gostili prof. dr. Sheeno Thomas, predstojnico Pedagoške fakultete na tej ustanovi.

Na UP FHŠ je predavala študentom Medkulturnega jezikovnega posredovanja in študentom Geografije, priredili pa smo tudi predavanje za javnost. Približala nam je indijsko raznoliko kulturo, prestavila pa tudi možnosti študentskih izmenjav in sistem indijskega šolstva.

Naše študente in druge udeležence predavanj je navdušila za obisk in raziskovanje Indije.