Domov 5 Obvestila 5 Oddelek za geografijo UP FHŠ gostil Erasmus+ izmenjavo z Univerzo v Nitri, Slovaška

24. maja, 2023

V okviru Erasmus izmenjave je Oddelek za geografijo UP FHŠ med 22. in 26. majem 2023 gostil izr. prof. dr. Mateja Vojteka in izr. prof. dr. Jano Vojtekovo iz Oddelka za geografijo, geoinformatiko in regionalni razvoj slovaške Univerze v Nitri.

Oddelek za geografijo UP FHŠ je med 22. in 26. majem 2023 v okviru Erasmus izmenjave gostil izr. prof. dr. Mateja Vojteka in izr. prof. dr. Jano Vojtekovo z Oddelka za geografijo, geoinformatiko in regionalni razvoj slovaške Univerze v Nitri. Gosta sta izvedla dve predavanji v angleškem jeziku in sicer Fluvial flood risk at municipal level in Slovakia, ki je potekalo v ponedeljek, 22. maja v okviru Geografskega večera ter Flood mapping and assessment: concepts, methods and case studies, ki je bilo izvedeno v torek, 23. maja v sklopu predmeta Uvod v GIS. Predavanji sta osvetlili aktualno tematiko rečnih poplav in predstavili različne koncepte in metode njihovega kartiranja z namenom zmanjševanja poplavne ogroženosti.

Gosta sta sprejela namestnica Oddelka za geografijo, doc. dr. Mojca Poklar in Asist. dr. Borut Stojilković.