Domov 5 Obvestila 5 Predavanje: Climate Literacy and Disaster Journalism as a Social Problem

Predavanje: Climate Literacy and Disaster Journalism as a Social Problem

28. septembra, 2023

Vabljeni na predavanje dr. Abdulkadir Gulcuja na temo Podnebna pismenost in novinarstvo katastrof kot družbeni problem. Predavanje bo potekalo v angleškem jeziku.

Foto: Adalet ve Medeniyet Konya

Termin predavanja: 5.10. 2023, 10:00, SEJNA SOBA UP FHŠ

V okviru predavanja bo govora o tem kako se globalno segrevanje, podnebne spremembe in onesnaževanje okolja obravnava v medijih in kako s kritičnim vpogledom ustvarjati za javnost zanesljive informacije. Tematika predavanja se osredotočana tudi na to, kako spodbuditi študente, akademike, ustrezne institucije in organizacije, da razmišljajo na način, usmerjen v rešitve.

V tem kontekstu bo poudarek na naslednjem:

• Zbiranje potrebnih informacij in veščin za pisanje točnih podnebnih novic
  • Sposobnost analiziranja informacij o elementarnih nesrečah
  • Vedeti, kako odkriti manipulacije in dezinformacije o podnebnih novicah
  • Znati napisati in podajati natančne, realistične in zanesljive informacije
  • Povečati zanimanje za analizo podnebnih novic na študentski in akademski ravni

Abdulkadir GOLCU je izredni profesor na oddelku za novinarstvo, Fakultete za komunikologijo, Univerze Selcuk v Konyi, Turčija. V pedagoškem in raziskovalnem delu se osredotoča na tematska področja, ki obravnavajo kulturo demokracije, politično zgodovino turških medijev, sovražni govor, študije diskurza in klimatsko pismenost. Doslej je zaključil dva mednarodna projekta Erasmus KA2. V zadnjih letih se raziskovalno osredotoča na tematiko klimatske pismenosti, predvsem v povezavi z aplikativnim novinarstvom.