Domov 5 Mednarodno 5 Predstavnici Univerze v Kairu obiskali Fakulteto za humanistične študije UP

Predstavnici Univerze v Kairu obiskali Fakulteto za humanistične študije UP

9. maja, 2024

V okviru mednarodne mobilnosti Erasmus+ KA171 sta Fakulteto za humanistične študije Univerze na Primorskem obiskali predavateljici prof. dr. Hanan Gunied in prof. dr. Nermeen Alazrak s Fakultete za množično komuniciranje na Univerzi v Kairu.

Ta teden Oddelek za medijske študije UP FHŠ gosti profesorici s Fakultete za množično komuniciranje v Egiptu. V okviru predmeta Filozofija pri prof. dr. Ernestu Ženku sta izvedli delavnico s študenti medijskih študijev. Prof. dr. Nermeen Alazrak je študentom približala temo pravnih in etičnih strategij za boj proti zbiranju oziroma predstavljanju zavajajočih novic, zatem je prof. dr. Hanan Gunied predavala o področju odnosov z javnostmi.

V času svojega bivanja v Kopru sta se že sestali z dekanjo Fakultete za humanistične študije prof. dr. Ireno Lazar, prodekanjo za mednarodno sodelovanje in kakovost doc. dr. Zrinko Mileusnić ter koordinatorko za mednarodno sodelovanje na UP FHŠ Valentino Bertok.

Srečali sta se tudi s pomočnikom rektorice UP Alešem Ovnom in prorektorjem za internacionalizacijo prof. dr. Michaëlom Mrisso. Na obisku sta gostjama najprej podrobneje predstavila univerzo, razvojne projekte in ključna področja delovanja. Na srečanju je beseda tekla o okrepitvi mednarodnih izmenjav visokošolskih učiteljev in študentov med univerzama ter možnostih sodelovanja na znanstveno-raziskovalnem področju.

Obisk sta sklenili z ugotovitvijo, da sta obe univerzi izredno aktivni in dinamični, zaradi česar je prihodnje meduniverzitetno sodelovanje nadvse obetavno.