Domov 5 Etnografija tišin(e) 5 Razstava Na vrtu (ne)vidnih v medijih

Razstava Na vrtu (ne)vidnih v medijih

25. marca, 2024

Kaj vse sporočajo številni predmeti, ki jih migranti odvržejo na svoji poti? Odgovor na to večplastno vprašanje sta Fakulteta za humanistične študije UP in Univerza v Trstu, partnerici v Evropski univerzi Transform 4 Europe, poiskali preko antropološke raziskave. Na to temo sta pripravili tudi razstavo Na vrtu (ne)vidnih o predmetih, ki so jih profesorji in študenti pobrali na migrantskih poteh. Vse do 15. maja si jo lahko ogledate v Avli Armerije UP. Razstava je hitro pritegnila veliko medijske pozornosti, saj obravnava kompleksno temo migracij skozi perspektivo najdenih predmetov.

Vabljeni k ogledu celotnega prispevka (pričetek prispevka o razstavi 8:57) v oddaji Primorska kronika. Zanimivim izjavam lahko tukaj prisluhnete tudi v italijanščini v okviru oddaje Tuttoggi (pričetek na 16:20).

Prispevka sta podala zanimive izjave tako avtorjev razstave o mejah in migracijah kot tudi raziskovalcev, študentov ter dijakov iz Trsta, ki so bili prisotni na odprtju razstave.

Projekt predstavlja sodelovanje med antropologi in študenti s FHŠ UP, Univerze v Trstu in Graduate institute iz Ženeve. Nastal je v podpori Fakultete za humanistične študije Univerze na Primorskem, Univerze v Trstu, Transform 4 Europe, UNESCO katedre na UP FHŠ, ARIS projektov Etnografija tišin(e) in Urbane prihodnosti.

Več o odprtju razstave in razstavljenih predmetih si lahko preberete v našem prejšnjem prispevku.

Foto utrinki z odprtja razstave