Domov 5 Oddelki 5 Oddelek za geografijo 5 Skupne terenske vaje Oddelkov za geografijo treh univerz

Skupne terenske vaje Oddelkov za geografijo treh univerz

5. aprila, 2024

Letos so skupne terenske vaje treh Oddelkov za geografijo Univerze v Mariboru, Univerze v Ljubljani in Univerze na Primorskem ter Agencije Republike Slovenije za okolje (ARSO) potekale v Mariboru in Radljah ob Dravi.

V petek, 29. marca, so se študenti magistrskega študijskega programa geografije odpravili na skupne terenske vaje s področja hidrogeografije, ki so jih organizirali kolegi z Oddelka za geografijo Univerze v Mariboru.

Skupne terenske vaje so začeli na Mariborskem otoku, kjer so spoznali hidološke značilnosti reke Drave in državni hidrološki monitoring, kar sta nam predstavila mag. Florjana Ulaga in dr. Peter Frantar. Pot jih je nato vodila do Občine Radlje ob Dravi, kjer so si ogledali edini biološki bazen v Sloveniji, tj. Vodni park Radlje ob Dravi. Vodni park lahko na dan sprejme samo 490 kopalcev, zato da bi se lahko voda v bazenu naravno prečistila do naslednjega dne. Vodo čistijo s pomočjo rastlin in posebnega sistema prečiščevanja s peskom in prodom.

V Domu gozdne kulture so spoznali modro-zeleno infrastrukturo in primere dobrih in slabih praks po svetu, ki sta jim jih predstavila ddr. Ana Vovk in dr. Peter Kumer. Spoznali so tudi župana Občine Radlje ob Dravi mag. Alana Bukovnika, ki jih je seznanil s projektnimi aktivnostimi na reki Dravi.

Tako so uspešno zaključili terenske vaje, ki so bile izredno zanimive in didaktične, pridobljena znanja pa bodo zagotovo koristila tudi v prihodnje.