Domov 5 Oddelki 5 Oddelek za slovenistiko 5 Študenti in študentke na Fakulteti za humanistične študije UP se ne učijo samo v predavalnicah

29. aprila, 2024

Na Oddelku za slovenistiko UP FHŠ so imeli študenti in študentke priložnost se o slovenščini učiti zelo avtentično. V okviru predmeta Zgodovina slovenskega jezika so se v organizaciji doc. dr. Klare Šumenjak v četrtek, 25. aprila, odpravili na ekskurzijo v Ljubljano.

Vsebina iz predavalnic je oživela v NUK-u in na Inštitutu za slovenski jezik Frana Ramovša ZRC SAZU. Vodji ekskurzije in vsem sodelujočim se za predstavitve iskreno zahvaljujemo, saj so take izkušnje za mlade strokovnjake zares razsvetljujoče. Človek si gotovo zapomni, kaj ponazarja oblika oken v NUK-u, koliko milijonov besed je zabeleženih iz besedil 16. stoletja, kako zapleteno je prepoznati in opisati pomen določenih starejših, pa tudi mlajših izrazov, njihov izvor in kako »sveto« delo je v resnici slovar.

Dokaz, da je bil dan zanimiv in poln novosti, pa so priložene fotografije.