Domov 5 Raziskovanje 5 Po kreativni poti do praktičnega znanja 5 TITOUR: Komunizem in turizem: sodobne prezentacije in interpretacije s pomočjo informacijske tehnologije

20. februarja, 2020

Priprava strokovne podlage za postavitev muzejske razstave in postavitev muzejske razstave.

Vodja projekta: izr. prof. dr. Metod Šuligoj

Pedagoška somentorica: doc. dr. Petra Kavrečič

Partnerja: URTP, Svetovanje v turizmu, Andrej Šumer s.p.; MEDITERANUM, Zavod za revitalizacijo mediteranske kulture Piran

Priprava strokovne podlage za postavitev muzejske razstave: analiza obstoječih primerov dobrih praks, pregled rezultatov preteklih raziskav in sorodnih projektov (spoznavanje trendov), oblikovanje ustreznih orodij za izvedbo raziskave med mladimi v Sloveniji in izvedba raziskave v vsaj treh srednjih in vsaj dveh visokih šolah. Postavitev spletne muzejske razstave (pilotna rešitev; razvoj platforme) in razstavo v realnem okolju z vsaj 100 različnimi izbranimi eksponati ter ustreznimi strokovnimi opisi. Tudi klasična razstava obogatena z video predstavitvami (uporaba IKT).

V projektu je sodelovalo 8 študentov iz različnih študijskih programov (UP FTŠ-Turistica, UP FHŠ- zgodovina, Fakulteta za dizajn LJ).