Domov 5 Obvestila 5 V teku je prijavni rok za magistrske in doktorske študijske programe UP

V teku je prijavni rok za magistrske in doktorske študijske programe UP

4. aprila, 2024

Odprt je prijavni rok na magistrske in doktorske študijske programe Univerze na Primorskem. UP je objavila razpisa za vpis v magistrske študijske programe in doktorske študijske programe v študijskem letu 2024/2025. Tako lahko na Fakulteti za humanistične študije izbirate med številnimi zanimivimi programi druge in tretje stopnje.

Skupaj je na voljo 1.087 mest na 35 študijskih programih, od tega 932 mest za redni, 155 pa za izredni študij. Za Slovence brez slovenskega državljanstva je razpisanih 50 vpisnih mest, za državljane držav nečlanic EU, ki prihajajo iz držav Zahodnega Balkana, s katerimi ima RS sklenjene bilateralne sporazume na področju izobraževanja, 150 vpisnih mest, za državljane ostalih držav, nečlanic EU pa 72 mest. Za kandidate za vzporedni študij je razpisanih 56 prostih mest.

Fakulteta za humanistične študije je za prihajajoče študijsko leto razpisala naslednje magistrske študijske programe 2. stopnje: Arheološka dediščina Sredozemlja, Geografija, Italijanistika, Jezikovno posredovanja in prevajanje, Komuniciranje in mediji, Kulturni študiji in antropologija, Zgodovina.

Prav tako je razpisala pedagoške študijske programe, ki jih izvaja v sodelovanju s Pedagoško fakulteto UP, in sicer Geografija – dvopredmetni (kombinacija zgolj z Zgodovina – dvopredmetni), Italijanistika, Slovenistika in Zgodovina – dvopredmetni (kombinacija le z Geografija – dvopredmetni).

Doktorski študijski programi

Za doktorske študijske programe pa je za vpis v 1. letnike razpisanih 181 vpisnih mest za izredni študij na 17 študijskih programih, od tega Fakulteta za humanistične študije ponuja naslednje programe: Antropologija, Arheologija, Geografija, Jezik in medkulturnost, Slovenistika, Upravljanje kulturnih virov in arhivov ter Zgodovina Evrope in Sredozemlja.

Informativni dnevi za podiplomske študijske programe bodo potekali v četrtek, 20. junija, ob 16. uri na sedežu FHŠ, na Titovem trgu 5.

Prijavni roki

Slovenski državljani in državljani EU ter Slovenci brez slovenskega državljanstva:

• Prvi prijavni rok: od četrtka, 4. aprila 2024, do vključno četrtka, 22. avgusta 2024
  • Drugi prijavni rok: od četrtka, 5. septembra 2024, do vključno četrtka, 12. septembra 2024,
  • Tretji prijavni rok: od srede, 25. septembra 2024, do četrtka, 26. septembra 2024, do vključno 10. ure.

Državljani držav nečlanic EU:

• Prvi prijavni rok: od četrtka, 4. aprila 2024, do vključno petka, 9. avgusta 2024,
  • Drugi prijavni rok: od petka, 16. avgusta 2024, do vključno četrtka, 22. avgusta 2024,
  • Tretji prijavni rok: od četrtka, 5. septembra 2024, do vključno četrtka, 12. septembra 2024,
  • Četrti prijavni rok: od srede, 25. septembra 2024, do četrtka, 26. septembra 2024, do vključno 10. ure.

Ob razpisu za drugo in tretjo stopnjo objavljen tudi sejem podiplomskih programov UPgrade

Univerza na Primorskem pripravlja že drugi sejem magistrskih in doktorskih študijskih programov “UPgrade! – razširi svoje znanje”, ki bo potekal v sredo, 17. aprila med 11. in 17. uro na Muzejskem trgu. V primeru slabega vremena se premaknemo v bližnjo Avlo UP FAMNIT.

Na dogodku, ki bo ponujal mnogo več kot le predstavitev študijskih programov 2. in 3. stopnje študija, bodo obiskovalci pridobili informacije o:

• mednarodnih izmenjavah,
  • vpisnih pogojih in postopkih,
  • pomembnosti kompetenc,
  • možnostih nadaljevanja kariere na UP in
  • razlogih, zakaj se odločiti za študij ob delu tudi v kasnejših letih.

Od 15. ure dalje pa bodo na različnih pogovornih točkah na voljo študentje, alumni in zaposleni, s katerimi lahko ob kavi poklepetaš o njihovih izkušnjah in vtisih ter se tako lažje odločiš za nadaljevanje. S teboj bodo poklepetali o:

• vzporednem študiju,
  • popolni menjavi smeri,
  • delni menjavi smeri – pridobivanju drugih kompetenc,
  • ponovnem vpisu na isto stopnjo študija po pridobljeni diplomi,
  • delu mladega raziskovalca na UP
  • delu v strokovnih službah UP
  • študiju v zrelilh letih ter
  • dokončanju študija po tem, ko ti manjka zgolj še zapis diplome/zaključne naloge.