Domov 5 Obvestila 5 Vabilo na izobraževanje Digitalno pripovedovanje zgodb

Vabilo na izobraževanje Digitalno pripovedovanje zgodb

11. aprila, 2024

Oddelek za italijanistiko v sodelovanju z Generalnim Konzulatom Republike Italije v Kopru in Ambasado Republike Italije v Ljubljani vabi na izobraževanje na temo Digitalnega pripovedovanja zgodb, ki bo 23. in 24. aprila.

Izobraževanje bo vodila Ilaria Comapgnoni, študentka skupnega mednarodnega doktorskega programa Jezik in medkulturnost, ki ga izvajata Fakulteta za humanistične študije Univerze na Primorskem in Univerza Ca’ Foscari iz Benetk.

Ilaria Compagnoni zaključuje doktorski študij z disertacijo z naslovom Vpliv navidezne resničnosti na razvoj pozitivne soodvisnosti med študenti italijanščine kot tujega jezika v kombiniranem učnem okolju/The Effects of Virtual Reality on the positive Interdependence of Students of Italian as a Foreign Language in blended learning Environments, ki jo oblikuje pod mentorstvom prof. dr. Graziana Serragiotta in somentorstvom izr. prof. dr. Anje Zorman. V letu 2023 je kot štipendistka sklada Fullbright gostovala na Univerzi na Floridi (ZDA).

23. april 2024 od 15.30 do 18.30 (predavalnica Levant 4 UP FHŠ)

• Pripovedovanje zgodb kot sredstvo vzgoje, seznanjanja in razvijanja občutljivosti za kulturno dediščino.
  • Sredstva za načrtovanje digitalnega pripovadovanja.
  • Kratka izkušnja virtualnega obiska mesta na aplikaciji izi.Travel.
  • Usposabljanje za uporabo aplikacije izi.Travel.
  • Analiza vsebin digitalnih zgodb.

24. april 2024 od 15.30 do 18.30 (Predavalnica Brolo)

• Projektno delo: oblikovanje digitalne zgodbe na aplikaciji izi.Travel.
  • Predstavitev in analiza oblikovanih projektov.

Udeleženci potrebujejo prenosni računalnik, slušalke, mobilni telefon, na katerega naložijo aplikacijo izi.Travel. Ob koncu prejmejo potrdilo o opravljenem 10-urnem izobraževanju.

Prijave pošljite na elektronski naslov koordinatorice izobraževanja prof. dr. Nives Zudič Antonič: nives.zudic.antonic@fhs.upr.si