Domov 5 Etnografija tišin(e) 5 Vabljeni na odprtje razstave Na vrtu (ne)vidnih

Vabljeni na odprtje razstave Na vrtu (ne)vidnih

14. marca, 2024

Vabljeni na odprtje razstave Na vrtu (ne)vidnih v soboto, 23. marca 2024, ob 11.00 v Avli Armerije UP (Titov trg 4, Koper).

Razstavo bodo z nagovori odprli: dr. Katja Hrobat Virloget (UP), dr. Michaël Mrissa (UP), dr. Roberta Altin (UTS), dr. Giuseppe Grimaldi (UTS), dr. Jure Gombač (ZRC SAZU), Mirna Buić (PiNA), dr. Stefano Lusa (Radio Capodistria – RTV SLO), dr. Dimitrij Mlekuž Vrhovnik (ZVKD, UL), Adriana Torregrossa (Cizerouno associazione culturale)

Ogledi: 23. marec do 16. maj 2024, vsak delovnik 8.00–18.00 (ali po predhodnem dogovoru na info@upr.si).

Razstava pripoveduje o nevidnih prehodih, ki puščajo vidne sledi. Predmeti, ki so del našega življenja, našega sveta, našega vsakdana. Na vrtu (ne)vidnih so razstavljeni nekateri predmeti, ki so bili zapuščeni na meji s Hrvaško, Slovenijo in Italijo in so jih zbrali profesorji/profesorice in študenti/študentke Univerze na Primorskem (UP FHŠ) in Univerze v Trstu, partneric Transform4Europe.

Siete invitati all’inaugurazione della mostra Nel giardino degli (in)visibili

sabato 23 marzo 2024, alle ore 11.00, presso l’Auditorium dell’UP Armerija (Titov trg 4, Capodistria)

La mostra sarà aperta da: dr. Katja Hrobat Virloget (UP), dr. Michaël Mrissa (UP), dr. Roberta Altin (UTS), dr. Giuseppe Grimaldi (UTS), dr. Jure Gombač (ZRC SAZU), Mirna Buić (PiNA), dr. Stefano Lusa (Radio Capodistria – RTV SLO), dr. Dimitrij Mlekuž Vrhovnik (ZVKD, UL), Adriana Torregrossa (Cizerouno associazione culturale)

Visite: dal 23 marzo al 16 maggio 2024, nei giorni feriali dalle 8.00 alle 18.00 (o su prenotazione su info@upr.si)

La mostra racconta la storia di passaggi invisibili che lasciano tracce visibili. Oggetti che fanno parte della nostra vita, del nostro mondo, della nostra quotidianità. Il Giardino del (In)Visibile espone alcuni degli oggetti abbandonati ai confini con Croazia, Slovenia e Italia, raccolti da professori e studenti dell’Università di Primorska e dell’ Università degli studi di Trieste, partner di Transform4Europe.

You are invited to the opening of the exhibition In the garden of the (in)visibles

Friday, 1 March 2024 at 18.00 in the Hrpelje Cultural Centre (Reška cesta 14, Hrpelje).

Keynote speakers: Saša Likavec Svetelšek (Mayor of Hrpelje-Kozina), Sandy Klub (Mayor, Dolina pri Trstu), Sandi Curk (Commander of the Civil Protection), Assoc. prof. dr. Jure Gombač (ZRC SAZU, Ljubljana), Assoc. prof. dr. Roberta Altin (University of Trieste), Assoc. prof. dr. Katja Hrobat Virloget (University of Primorska).

The exhibition tells the story of invisible passages that leave visible traces. Objects that are part of our lives, our world, our everyday life. Welcome to the Garden of the (In)Visible. The Garden of the (In)Visible exhibits some of the objects that were abandoned at the borders with Croatia, Slovenia and Italy, collected by professors and students of the University of Primorska and the University of Trieste.

The exhibition will be on display until 14 March 2024, then it moves to the University of Primorska and in May to the University of Trieste.