Domov 5 Oddelki 5 Oddelek za zgodovino 5 Zgodovinska pomlad 2023: Predstavitev knjig Miroslava Pahorja

Zgodovinska pomlad 2023: Predstavitev knjig Miroslava Pahorja

27. marca, 2023

Predstavljeni bosta knjigi: Vse poti vodijo na morje in Samo morje je vedelo. Zbrani prispevki k slovenski pomorski zgodovini, 1. in 2. del.

Predstavitev bo 30. marca ob 17.00, v predavalnici Levant 2.

Miroslav Pahor velja za enega izmed utemeljiteljev slovenske pomorske zgodovine, v muzealstvu pa je bil vsebinski utemeljitelj Pomorskega muzeja v Piranu. Večino svojih številnih del je objavil v obliki člankov, doslej raztresenih v številnih revijah in časopisih. UP Fakulteta za humanistične študije in Pomorski muzej Piran sta združila moči ne le v počastitev spomina na izvirnega avtorja, temveč tudi z namenom, da bi zbrana dela spodbudila interes do pomorstva v slovenski zgodovini. Knjigo v dveh zvezkih bosta predstavila urednika Aleksander Panjek in Nadja Terčon.

Prof. dr. Aleksander Panjek je zaposlen na Fakulteti za humanistične študije Univerze na Primorskem, in se ukvarja z ekonomsko in socialno zgodovino.

Dr. Nadja Terčon je muzejska svetnica, zaposlena v Pomorskem muzeju »Sergej Mašera« Piran, in se ukvarja z novejšo zgodovino pomorstva.